Petr Morcinek

Majitel společnosti M&M reality holding

Petr Morcinek

Majitel společnosti M&M reality holding
facebook-icon linkedin-icon

Životopis

Petr Morcinek je jediný akcionář M&M Reality Holdingu a zároveň šéf oddělení Strategie a rozvoje společnosti. Od svého kapitálového vstupu do tehdy téměř skomírající realitní firmy si dal za úkol vybudovat do deseti let z malé realitky realitně finanční impérium, jaké nemá v České republice konkurenci. Když se dnes Petr Morcinek ohlédne za svou smělou vizí tehdejšího třicátníka, objeví se mu úsměv na tváři. “Nevěřil jsem, že to dokážeme za ještě kratší dobu,” dodává spokojeně, byť jak jej známe, spokojenost není zrovna jeho nejoblíbenější stav, spíše je tomu naopak. “Nikdy nebuďte spokojení,” říkává, “neposune vás to ani o píď dál.”

U něj se to projevuje naprosto příkladně. Zatímco předává do realizace jednu svou vizi, už má v hlavě a na pověstném flipchartu rozpracovaných několik dalších. Tak například, zatímco zjednodušuje smlouvy a veškeré papírování při zprostředkování koupě a prodeje nemovitostí, upravuje se spolupracovníky zakázkový systém tak, aby papírování bylo co nejméně. Hned na to ale popisuje s iPadem v ruce tehdejší hrstce programátorů svůj sen o tabletu s aplikací pro realitní makléře. Dívají se na něj a nad hlavami jim blikají desítky otazníků, aby se za pár let a několik pokreslených flipchartů stal sen skutečností a světu byl představen StormmBook.

Zatímco rozsáhlé IT oddělení a další najatí programátoři po celém světě programují aplikaci Moderní makléř, Petr Morcinek přemýšlí nad jejím zavedením také ve finančně pojišťovací divizi holdingu. A nebyl by to Petr, aby zároveň s představením StormmBooku s revolučními aplikacemi pro realitní makléře, finanční specialisty a pojišťovací poradce neukázal na Summitu 2017 už rozpracovaný projekt virtuální reality.

Kde mne najdete

Evoluce 2020 – Úvodní panelová diskuse

20. 11. 2019
9:30 - 10:30
Sál Meridian