Zákon o realitním zprostředkování – panelová diskuse

Panelová diskuse

Zákon o realitním zprostředkování – panelová diskuse

Poslanci, náměstek ministryně pro místní rozvoj, proti zástupcům nejvýznamnějších realitních kanceláří, to bude diskuze, která tady ještě nikdy nebyla. Moderuje Robert Hanzl.

Panelová diskuse bude zahájena videopozdravem paní Ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové.

Poprvé v historii všech realitních konferencí se na podiu potkají poslanci vládní koalice, opozice, zástupce ministerstva pro místní rozvoj, které zákon o realitním zprostředkování připravuje a představitelé nejvýznamnějších realitních kanceláří.

  • Petr Dolínek, ČSSD, poslanec, předkladatel tří pozměňovacích návrhů, které řeší pojištění, kvalifikaci, kde by rád zkoušku povinně pro všechny a rozlišuje vztah mezi realitní kanceláří a spotřebitelem, vůči realitní kanceláři a například developerským společnostem.
  • Vojtěch Munzar, ODS, poslanec, předkladatel dvou pozměňovacích návrhů, které řeší pojištění a odpovědnost za stav nemovitosti, za který dle jeho názoru nemůže mít realitní kancelář odpovědnost
  • David Koppitz, náměstek ministryně pro místní rozvoj, jeho sekce řeší přípravu zákona o realitním zprostředkování. Osobně zákon obhajoval na hospodářském výboru sněmovny.
  • Petr Morcinek, majitel M&M reality holding a.s.
  • Jan Hrubý, generální ředitel RE/MAX Česká Republika