Diskusní kruh – Jak si říci o důstojnou provizi (reality)

Uzavřený diskusní kruh
20. 11. 2019
14:50 - 16:00
Sál Quadrant

Diskusní kruh – Jak si říci o důstojnou provizi (reality)

Uzavřený diskusní kruh na téma ze světa realit: “Jak si říci o důstojnou provizi”. Přijďte sdílet své zkušenosti a načerpat inspiraci s ostatními poradci do moderované diskuse nebo si diskusi přijďte poslechnout. Kapacita je omezena! Moderuje Petr Vošmík.

Formát:

 • Je určeno pouze pro 6 realitních makléřů. Účastníci budou aktivně zapojováni a moderátor jim bude postupně předávat slovo.
 • Je vyhrazeno 70 minut. Diskusní moderuje zkušený poradce.
 • Maximální počet pasivních posluchačů je 15.
 • Na konci konferenčního dne odprezentuje moderátor v hlavním sále výstupy

Orkuhy:

 • Proč je pro makléře problém říct si o adekvátní výši provize?
 • Jaká je dle vás adekvátní provize?
 • Jaký nejsilnější argument používáte při vyjednávání o výši provize?
 • Jaký je váš názor na sjednocení provize v rámci trhu nebo jedné značky?
 • Jaký jste se dopustili chyb při vyjednávání ohledně výše provize?
 • Snížíte klientům hned na první schůzce svou stanovenou výši provize, bez které by jinak nebyli ochotni s vámi dále jednat?

Na téma reality budou diskutovat:

Jan Sznapka – realitní služby “bez-starostí”

 • Celý můj život prováděl sport a to hlavně hokej, který jsem hrál více jak 20 let. Díky sportu vím, co je to týmová spolupráce a také vím, že bez kvalitního týmu nemůže člověk očekávat nadstandardní výsledky. Od roku 2009 se pohybuji ve světě obchodu a v roce 2017 jsem se začal věnovat realitám. Chci, aby každá z mých zakázek, kterou pro klienta zpracovávám, byla dokonalá a vždy tak trochu soutěžím sám se sebou jak překonat svou předchozí propagaci. Kromě zprostředkování prodeje nemovitosti svým klientům se aktivně zajímám o dražby, výkupy a rekonstrukce nemovitostí.

Kateřina Maříková

 • Působím v Ústeckém kraji, konkrétně ve městě Teplice, kde jsem se realitám začala věnovat v roce 2016. Od té doby dodnes pomáhám profesi realitního makléře vracet prestiž (což byl hlavní důvod, proč jsem s profesí makléře začínala), a to službami, odborností a servisem, které klientům poskytuji. Díky tomu se mi podařilo za necelý rok vybudovat čistě referenční byznys ve městě, které se mi stalo novým domovem, se 100% exkluzivních zakázek.

Roman Láner

 • V realitách jsem od roku 2017. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s obchodem, kde jsem získal praxi a vztah dát klientům maximální péči. Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na profesionální úrovni. Bez ohledu na stav nemovitosti točím video prohlídky, využívám profesionálního fotografa, dron, vytvářím Home Staging, pracuji na sociálních sítích… vše s jasným cílem. Prodat Vaši nemovitost k vaší plné spokojenosti a s veškerým servisem.

Kamila Buráňová

 • U společnosti RE/MAX jsem od roku 2010, od r. 2011 jako majitelka frančízy v Uh. Hradišti. K tomu přibyla v roce 2015 frančíza v Brně. Po letech strávených v obchodních společnostech se zaměřením na firemní klientelu, jsou reality spojením všeho, co mám ráda a naplňuje mne. Baví mne, že potkávám při práci klienty v jejich zásadních životních okamžicích, kdy jsem jejich  průvodce a rádce v jednom. Mou silnou stránkou je schopnost učit se a spojovat informace,  a dívat se na věci novým pohledem a vcítit se do potřeb klientů. To také patří mezi hlavní hodnoty, které se v realitách snažím předat nejen svému týmu, ale i ostatním kolegům z oboru. Jsem matka dvou skvělých dětí, nadšeně fotím, a mám ráda společnost lidí.

Otto Rudovský

 • V realitách se pohybuje od roku 2017. Aktuálně pracuje ve společnosti Jaroš & Partners Real Estate. Zaměřuje se na komerční objekty a pozemky. Jeho průměrná provize je nad 5,5%.

Michal Hrubý

 • I když jsem první nemovitost prodal už v roce 2007, realitní svět znám také z druhé strany – jako hypoteční poradce. Často jsem se setkával s makléři, o jejichž kvalitě dodnes pochybuji. Touha měnit věci k lepšímu ze mně udělala realitního makléře. Těch skutečně špičkových je u nás stále málo. Dělám vše pro to, abych byl jedním z nich… Po 3 letech strávených ve velké realitní společnosti (jako makléř a manažer pobočky) jsem odešel na “volnou nohu”.